Warning: include_once(include/gdlr-admin-option.php): failed to open stream: No such file or directory in /wp-content/themes/najlepszeoknapl/functions.php on line 80

Warning: include_once(): Failed opening 'include/gdlr-admin-option.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php74/lib/pear') in /wp-content/themes/najlepszeoknapl/functions.php on line 80
Profesjonalny montaż - BM Śladewska

Profesjonalny montaż

O jakości okien i drzwi w dużej mierze decyduje ich montaż. Fachowy pomiar, osadzenie okien lub drzwi we właściwym miejscu, solidne mocowanie i prawidłowe uszczelnienie połączeń ze ścianą mają ogromny wpływ na funkcjonowanie okien i drzwi a także na jakość życia w danym budynku.

 

kamera termowizyjna

Wilgotność powietrza i temperatura we wnętrzu domu są zwykle wyższe niż na zewnątrz.
W wyniku niewłaściwej izolacji szczelin połączeniowych, ciepłe wilgotne powietrze wnika pomiędzy ramę okna a ścianę, gdzie pod wpływem kontaktu z zimnym powietrzem z zewnątrz następuje wykroplenie się pary wodnej. Przy dłuższym oddziaływaniu wody kondensacyjnej znacznie wzrasta ryzyko wystąpienia pleśni a z czasem może dojść nawet do uszkodzenia ścian budynku. Ponad to przez nieszczelne połączenie powietrze bez przeszkód wydostaje się na zewnątrz, powodując tym samym duże straty energetyczne.
Można tego uniknąć dzięki fachowemu montażowi i użyciu wysokiej jakości produktów!!!
Etapy montażu okien i drzwi:
  • Wstawienie i zamocowanie elementu budowlanego,
  • Dokładne wypełnienie pustych przestrzeni materiałem uszczelniającym.
  • Uszczelnienie szczeliny od strony pomieszczenia i od strony zewnętrznej za pomocą odpowiednich materiałów

 

System uszczelniania okien i drzwi i3 opracowany przez firmę Tremco Illbruck, przebadany przez niezależny i renomowany Instytut Techniki Okiennej (ift) w Rosenheim opiera się na naczelnej zasadzie: „wewnątrz szczelniej niż na zewnątrz”.

 

Trójwarstwowe uszczelnienie:
  • Warstwa zewnętrzna – musi być wodoszczelna, aby zapobiegać wnikaniu wilgoci i wody w ściany a jednocześnie musi być otwarta na dyfuzję, czyli zapewniać odprowadzanie na zewnątrz wilgoci znajdującej się w murze. Polecane materiały do stosowania w tej warstwie: taśmy uszczelniające, folie zewnętrzne, folie duo
  • Warstwa środkowa – pełni funkcję właściwej izolacji cieplnej i dźwiękowej. Sprawdza się w tej roli piana poliuretanowa.
  • Warstwa wewnętrzna – ma za zadanie oddzielenie klimatu wewnątrz pomieszczenia od klimatu zewnętrznego, zapobiega przedostawaniu się ciepłego wilgotnego powietrza w obręb szczelin. Stosuje się w tym celu folie wewnętrzne, folie typu duo, a także silikony lub akryle.

 

Taśmy trójwarstwowe np. Illmod Illbruck trio lub greenteQ VARIO 3
Tam, gdzie zwykle potrzebne były trzy produkty, wystarczy teraz jeden. Dzięki specjalnej budowie taśmy trójwarstwowe łączą w sobie funkcje wszystkich koniecznych warstw uszczelnienia. Na zewnątrz zabezpieczają przed opadami atmosferycznymi (wodoszczelność ≥600 Pa), na całej głębokości mają właściwości termoizolacyjne i dźwiękoszczelne. Wewnątrz taśmy te działa hamująco na przenikanie powietrza i pary wodnej.
Karta produktu Illmod Trio

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij